2018/19-es tanév

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2018. szeptember 26. szerda Megjelent: 2018. szeptember 14. péntek

ESEMÉNYNAPTÁR
(2018/19-es tanév)

Tanítási napok száma: szakgimnázium 179, gimnázium 180

Tanítás nélküli munkanapok száma: szakgimnázium 8, gimnázium 7

Készült: az emberi erőforrások minisztere 13/2018. (VI. 14.) EMMI rendelete alapján

 

AUGUSZTUS

Dá-tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

23.

Cs

-

09.00-tól ALAKULÓ ÉRTEKEZLET

10.30-tól Munka- és tűzvédelmi oktatás

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

27-31.

H-P

-

8.00-tól Javító-, különbözeti- és pótló vizsgák

Déri Ildikó

Cseh Tamás Attila

27-28.

H-K

-

Gólyatábor

Tóth Ágnes Katalin

30.

Cs

-

9.30-tól Tanévnyitó értekezlet

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

31.

P

-

08.00-tól Tanév előkészítő feladatok

Mk vezetők

SZEPTEMBER

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

Szo

-

Ady65 – Flashmob

 

2.       

V

-

 

 

3.       

H

1.

8.00 Tanévnyitó ünnepély

 

2-3-4. óra – osztályfőnöki óra
(Tűz-és balesetvédelmi oktatás a tanulóknak)

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes,
Hornyák Katalin

4.       

K

2.

 

 

5.       

Sze

3.

 

 

6.       

Cs

4.

 

 

7.       

P

5.

Az őszi érettségi és szakmai vizsgákra, felnőttoktatásra jelentkezés határideje

 

8.       

Szo

-

 

 

9.       

V

-

Munkaközösségi munkatervek leadási határideje

Mk vezetők

10.   

H

6.

Az oktatásért felelős miniszter pályázatot hirdet az Arany János Kollégiumi Programba történő jelentkezésről.

 

11.   

K

7.

14.30-tól Munkaértekezlet (Ady65)

A pályakövetés adatainak összegyűjtése és leadása

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

A 2017/ 2018-as tanév végzős osztályfőnökei

12.   

Sze

8.

 

 

13.   

Cs

9.

 

 

14.   

P

10.

 

 

15.   

Szo

-

 

 

16.   

V

-

 

 

17.   

H

11.

Tanmenetek leadásának határideje

Szaktanárok, osztályfőnökök

18.   

K

12.

17.00 Szülői értekezlet

18.30 SNI, BTM szülői értekezlet

18.30 Értekezlet a Szülői Közösség képviselői számára

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

19.   

Sze

13.

 

 

20.   

Cs

14.

 

 

21.   

P

15.

OKTV jelentkezések leadási határideje

Mk vezetők

22.   

Szo

-

 

 

23.   

V

-

 

 

24.   

H

16.

 

 

25.   

K

17.

2x45 perces mérés a 9. évfolyamon

Déri Ildikó

25.   

Sze

18.

11.50 - 13.20 Raffay Ernő előadása: Erdély 1916-1920 között az új kutatások tükrében (11-12. évfolyam számára)

Cseh Tamás Attila

27.   

Cs

19.

EuroSkills Budapest 2018 - A szakmák Európa-bajnoksága - tanulmányi kirándulás

Szakács Ibolya

28.   

P

20.

Kutatók éjszakája

 

29.   

Szo

-

 

 

30.   

V

-

 

 

OKTÓBER

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

H

21.

Október 1-30. Őszi szakmai vizsgaidőszak

Beiskolázási kampány kezdete

 

Szakács Ibolya

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes, Déri Ildikó, Cseh Tamás Attila, Jakabné Molnár Ilona

2.       

K

22.

14.00-tól Munkaértekezlet
GINOP pályázat indítása (operatív feladatok)

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

3.       

Sze

23.

 

 

4.       

Cs

24.

 

 

5.       

P

25.

Megemlékezés az aradi vértanukról osztálykeretben

Osztályfőnökök

6.       

Szo

-

Aradi vértanúk napja

 

7.       

V

-

 

 

8.       

H

26.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskéáné Cseresnyés Katalin

9.       

K

27.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskéáné Cseresnyés Katalin

10.   

Sze

28.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskéáné Cseresnyés Katalin

11.   

Cs

29.

 

 

12.   

P

30.

Okt. 12 - Nov. 23. Őszi érettségi vizsgaidőszak

 

13.   

Szo

31.

Áthelyezett munkanap (október 22-ről)- 3 tanítási óra

Gólyaavató

 

Bejövő és végzős évfolyamok és osztályfőnökeik, DÖK segítő tanár

14.   

V

-

 

 

15.   

H

32.

 

 

16.   

K

33.

 

 

17.   

Sze

34.

Mi a pálya? Műszaki pályaválasztó fesztivál - Pécs

 

18.   

Cs

35.

 

 

19.   

P

36.

8.00 Október 23-i iskolai ünnepély

12.A

20.   

Szo

-

A felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozása

Felvételi tájékoztatók feltöltése a KIR-be

Déri Ildikó

Déri Ildikó

21.   

V

-

 

 

22.   

H

-

PIHENŐNAP (ledolgozva október 13-án)

 

23.   

K

-

Október 23-i városi ünnepély

12.A

24.   

Sze

37.

 

 

25.   

Cs

38.

 

 

26.   

P

39.

Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

27.   

Szo

-

 

 

28.   

V

-

 

 

29.   

H

-

ÖSZI SZÜNET

 

30.   

K

-

ÖSZI SZÜNET

 

31.   

Sze

-

ÖSZI SZÜNET

 

NOVEMBER

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.

Cs

-

MINDENSZENTEK ÜNNEPE

 

2.

P

-

PIHENŐNAP (ledolgozva november 10-én)

 

3.

Szo

-

 

 

4.

V

-

 

 

5.

H

40.

Őszi szünet utáni első tanítási nap

Nov. 5-9. Európai szakképzési hét

 

Szakács Ibolya

6.

K

41.

16.30-tól Fogadóóra

 

7.

Sze

42.

 

 

8.

Cs

43.

 

 

9.

P

44.

 

 

10.

Szo

-

Áthelyezett munkanap (november 2-ről)

1.    Tanítás nélküli munkanap

± 9.00–tól Pályaorientációs nap

± 9.00–tól Pályaválasztási nyílt nap

± 20.00-tól Gépész bál

 

 

iskolavezetés

Déri Ildikó

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

11.

V

-

 

 

12.

H

45.

 

 

13.

K

46.

 

 

14.

Sze

47.

 

 

15.

Cs

48.

 

 

16.

P

49.

 

 

17.

Szo

-

 

 

18.

V

-

 

 

19.

H

50.

 

 

20.

K

51.

 

 

21.

Sze

52.

 

 

22.

Cs

53.

 

 

23.

P

54.

Mérési adatok megküldése a Hivatal részére

Déri Ildikó

24.

Szo

-

 

 

25.

V

-

 

 

26.

H

55.

 

 

27.

K

56.

 

 

28.

Sze

57.

 

 

29.

Cs

58.

 

 

30.

P

59.

 

 

DECEMBER

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

Szo

-

Áthelyezett munkanap dec. 24-ről 2019. május 4-re

 

2.       

V

-

 

 

3.       

H

60.

 

 

4.       

K

61.

 

 

5.       

Sze

62.

MUKIBÁCSI Somogy megyei döntő

 

6.       

Cs

63.

17.00 Mikulás

DÖK, 9.H

7.       

P

64.

Központi írásbeli felvételi vizsgára jelentkezés határideje a 6 évfolyamos gimnáziumi évfolyamra jelentkezők számára

Déri Ildikó

8.       

Szo

-

 

 

9.       

V

-

 

 

10.   

H

65.

Dec. 10-21. Adventi-hét rendezvényei

Takács Erika és Papné K. Ildikó

11.   

K

66.

 

 

12.   

Sze

67.

 

 

13.   

Cs

68.

17.00 Tehetséggála

Hornyák Katalin, Csehné V. Csilla

14.   

P

69.

Advent német nyelvterületen – kirándulás

Jelentkezés az OSZTV-re

Palicskáné Csersnyés Katalin

Szakács Ibolya

15.   

Szo

70.

Áthelyezett munkanap (dec. 31-ről)

Projektnap – Ady65

 

16.   

V

-

 

 

17.   

H

71.

 

 

18.   

K

72.

 

 

19.   

Sze

73.

 

 

20.   

Cs

74.

 

 

21.   

P

75.

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

Karácsonyi ünnepség 

9.D, 9.C

 

22.   

Szo

-

 

 

23.   

V

-

 

 

24.   

H

-

Pihenőnap - SZENTESTE

 

25.   

K

-

KARÁCSONY

 

26.   

Sze

-

KARÁCSONY

 

27.   

Cs

-

TÉLI SZÜNET

 

28.   

P

-

TÉLI SZÜNET

 

29.   

Szo

-

 

 

30.   

V

-

 

 

31.   

H

-

Pihenőnap - SZILVESZTER

 

2019

JANUÁR

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

K

-

Pihenőnap - ÚJ ÉV

 

2.       

Sze

-

TÉLI SZÜNET

 

3.       

Cs

-

2.    Tanítás nélküli munkanap – TÉLI SZÜNET

 

4.       

P

-

3.    Tanítás nélküli munkanap – TÉLI SZÜNET

 

5.       

Szo

-

 

 

6.       

V

-

 

 

7.       

H

76.

Szünet utáni első tanítási nap

 

8.       

K

77.

 

 

9.       

Sze

78.

NETFIT mérés kezdete

Jeszencsák Edvin Balázs

10.   

Cs

79.

Jan. 10-12. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás Szakkiállítás -Bp

Tóth Ágnes Katalin

11.   

P

80.

 

 

12.   

Szo

-

 

 

13.   

V

-

 

 

14.   

H

81.

 

 

15.   

K

82.

 

 

16.   

Sze

83.

 

 

17.   

Cs

84.

 

 

18.   

 

P

85.

 

 

19.   

Szo

-

10.00 Központi írásbeli felvételi vizsga a 6 évfolyamos gimnáziumba jelentkezőknek

Déri Ildikó

20.   

V

-

 

 

21.   

H

86.

 

 

22.   

K

87.

 

 

23.   

Sze

88.

 

 

24.   

Cs

89.

 

 

25.   

P

90.

ELSŐ FÉLÉV VÉGE

11.00 Félévi osztályozó értekezlet

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes és az osztályfőnökök 

26.   

Szo

-

 

 

27.   

V

-

 

 

28.   

H

91.

Az Arany János Kollégiumi Programba történő pályázatok benyújtása

 

29.   

K

92.

 

 

30.   

Sze

93.

 

 

31.   

Cs

94.

Osztályozó vizsgára jelentkezés határideje

 Déri Ildikó

FEBRUÁR

Dá- tum

 

Nap

Tan. nap

 

ESEMÉNY

 

FELELŐS

1.       

P

95.

A munkaközösségi beszámolók leadása

Félévi értesítő kiosztása

16.00 SZALAGAVATÓ

Mk vezetők

Osztályfőnökök

Cseh Tamás Attila

2.       

Szo

-

 

 

3.       

V

-

 

 

4.       

H

96.

Február 4 - Március 31. Szakmai vizsgaidőszak

Szakács Ibolya

5.       

K

97.

15.00 Félévi értekezlet

17.00 Szülői értekezlet

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes Osztályfőnökök

6.       

Sze

98.

 

 

7.       

Cs

99.

 

 

8.       

P

-

 

 

9.       

Szo

-

 

 

10.   

V

100.

 

 

11.   

H

101.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskáné Cseresnyés Katalin

12.   

K

102.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskáné Cseresnyés Katalin

13.   

Sze

103.

Intenzív nyelvi kurzus

Palicskáné Cseresnyés Katalin

14.   

Cs

104.

 

 

15.   

P

105.

Jelentkezés az érettségire, szakmai vizsgákra

A felvételi jelentkezési lapok továbbítása

Déri Ildikó, Szakács Ibolya

12. évf. osztályfőnökök

16.   

Szo

-

 

 

17.   

V

-

 

 

18.   

H

106.

Febr. 18-22. OKJ képzések beiskolázási kampánya (Marcali, Barcs, Csurgó, Fonyód, Szőcsénypuszta)

Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak

Déri Ildikó

Jakabné Molnár Ilona

19.   

K

107.

 

 

20.   

Sze

108.

 

 

21.   

Cs

109.

 

 

22.   

P

110.

Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól

Osztályfőnökök

23.   

Szo

-

 

 

24.   

V

-

 

 

25.   

H

111.

Febr. 25 – Márc. 1.

„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét

Horváthné Bali Mónika

26.   

K

112.

 

 

27.   

H

113.

 

 

28.   

K

114.

 

 

MÁRCIUS

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

P

115.

 

 

2.       

Szo

-

 

 

3.       

V

-

 

 

4.       

H

116.

 

 

5.       

K

117.

FARSANG

DÖK és SZM

6.       

Sze

118.

 

 

7.       

Cs

119.

 

 

8.       

P

120.

 

 

9.       

Szo

-

 

 

10.   

V

-

 

 

11.   

H

121.

 

 

12.   

K

122.

 

 

13.   

Sze

123.

 

 

14.   

Cs

124.

Éves beiskolázási terv elfogadása

Nemzetközi π-nap

8.00 MÁRCIUS 15-I (iskolai) ÜNNEPÉLY

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

Mesterné Subicz Erika

10.B

15.   

P

-

NEMZETI ÜNNEP

 

16.   

Szo

-

 

 

17.   

V

-

 

 

18.   

H

125.

Az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

Március 18 – 22. Fenntarthatósági témahét

Megnyílik az érettségi előkészítőkre történő jelentkezés rendszere

Déri Ildikó

Vránicsné Bődi Ildikó

Cseh Tamás Attila, Böndicz János + 10-11. osztályfőnökök

19.   

K

126.

 

 

20.   

Sze

127.

 

 

21.   

Cs

128.

Március 21 – 22. A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában

 

22.   

P

129.

 

 

23.   

Szo

-

 

 

24.   

V

-

 

 

25.   

H

130.

ÁSZÉV

Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak verseny megszervezése és lebonyolítása a gépész, informatika, egészségügy és közgazdaság ágazat végzős diákjai számára

Szakács Ibolya igazgatóhelyettes

26.   

K

131.

 

 

27.   

Sze

132.

 

 

28.   

Cs

133.

A végleges felvételi jegyzék megküldése a középfokú iskoláknak

 

29.   

P

134.

Az osztálykirándulások tervének leadási határideje

osztályfőnökök

30.   

Szo

-

 

 

31.   

V

-

A minősítési eljárásra történő jelentkezés határideje

 

ÁPRILIS

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

H

135.

Április 1 – 30.

OKJ képzések beiskolázási kampánya

Felelős: Szakács Ibolya,

Jakabné Molnár Ilona

2.       

K

136.

 

 

3.       

Sze

137.

 

 

4.       

Cs

138.

 

 

5.       

P

139.

 

 

6.       

Szo

-

 

 

7.       

V

-

 

 

8.       

H

140.

Április 8–12. Digitális témahét

Április 8–19. Osztályozó vizsgák

Böndicz János

Déri Ildikó

9.       

K

141.

16.30 Fogadóóra

 

10.   

Sze

142.

 

 

11.   

Cs

143.

 

 

12.   

P

144.

Ady65 zárónap

Az ideiglenes felvételi jegyzék megküldése a Felvételi Központnak

Szakmák Éjszakája

Cseh Tamás Attila

Déri Ildikó

 

Szakács Ibolya, Cseh Tamás Attila, Jakabné Molnár Ilona

13.   

Szo

-

 

 

14.   

V

-

 

 

15.   

H

145.

Érettségi előkészítőkre történő jelentkezés határideje

Cseh Tamás Attila

 

16.   

K

146.

Holokauszt emléknap (megemlékezés osztályfőnöki órán)

osztályfőnökök

17.   

Sze

147.

Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

18.   

Cs

-

TAVASZI SZÜNET

 

19.   

P

-

NAGYPÉNTEK

 

20.   

Szo

-

 

 

21.   

V

-

HÚSVÉT

 

22.   

H

-

HÚSVÉT

 

23.   

K

-

TAVASZI SZÜNET

Egyeztetett felvételi jegyzék érkezik a Felvételi Központtól

 

24.   

Sze

148.

Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

25.   

Cs

149.

14.30 Évi rendes diákközgyűlés

Papné Kigyósi Ildikó

26.   

P

150.

NETFIT mérés befejezési határideje

Jeszencsák Edvin Balázs

27.   

Szo

-

 

 

28.   

V

-

 

 

29.   

H

151.

 

 

30.   

K

152.

Felvételi értesítők megküldése a jelentkezőknek és az általános iskoláknak

Déri Ildikó,

iskolatitkár

MÁJUS

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

Sze

-

MUNKA ÜNNEPE

 

2.       

Cs

153.

Végzős évfolyamok utolsó tanítási napja

Végzős osztályok osztályozó értekezlete

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes és a végzős osztályfőnökök

3.       

P

154.

 

 

4.       

Szo

-

4.    Tanítás nélküli munkanap (dec. 1-ről)

BALLAGÁS

Cseh Tamás Attila, 11. évfolyamos osztályok és osztályfőnökeik

5.       

V

-

 

 

6.       

H

-

5.    Tanítás nélküli munkanap - Érettségi szünet

8.00 Magyar nyelv és irodalom (k+e)

Május 6–17. Rendkívüli felvételi eljárás hirdetése
(felvehető létszám 90%-a alatti jelentkezők esetén)

Déri Ildikó

 

Déri Ildikó

 

7.       

K

-

6.    Tanítás nélküli munkanap - Érettségi szünet

8.00 Matematika (k+e)

Déri Ildikó

 

8.       

Sze

155.

8.00 Történelem (k+e)

Déri Ildikó

9.       

Cs

156.

8.00 Angol nyelv (k+e)

Déri Ildikó

10.   

P

157.

8.00 Német nyelv (k+e)

Déri Ildikó

11.   

Szo

-

 

 

12.   

V

-

 

 

13.   

H

158.

8.00 Informatika (emelt)

Május 13 –Június 30.

SZAKMAI VIZSGÁK

Déri Ildikó

 

Szakács Ibolya

14.   

K

159.

8.00 Biológia (k+e)

Déri Ildikó

15.   

Sze

160.

8.00 Ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak (k+e)

Déri Ildikó

16.   

Cs

161.

Szakmai vizsgák

8.00 Informatika (k)

Szakács Ibolya

Déri Ildikó

17.   

P

162.

08.00 Kémia (k+e)

14.00 Földrajz (k+e)

Déri Ildikó

18.   

Szo

-

 

 

19.   

V

-

 

 

20.   

H

163.

08.00 Fizika (k+e)

14.00 Vizuális kultúra (k+e)

Déri Ildikó

21.   

K

164.

8.00 Francia nyelv (k+e)

Déri Ildikó

22.   

Sze

165.

Idegen nyelvi mérés a nyolcadik osztályban

Déri Ildikó

23.   

Cs

166.

 

 

24.   

P

167.

Kompetencia mérés eredményeinek elemzési határideje

Matematika és magyar nyelv és irodalom szakos tanárok

25.   

Szo

-

 

 

26.   

V

-

 

 

27.   

H

168.

 

 

28.   

K

169.

 

 

29.   

Sze

170.

Országos kompetenciamérés 8. és 10. évfolyam

Déri Ildikó

30.   

Cs

171.

 

 

31.   

P

172.

NETFIT eredmények feltöltésének határideje

Pedagógusnap - intézményi szintű ünnep

Jeszencsák Edvin Balázs

9.A

JÚNIUS

Dá- tum

Nap

Tan. nap

ESEMÉNY

FELELŐS

1.       

Szo

-

 

 

2.       

V

-

PEDAGÓGUSNAP

 

3.       

H

173.

 

 

4.       

K

174.

Nemzeti Összetartozás Napja - iskolai szintű megemlékezés

11.A

5.       

Sze

175.

Június 5–13.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Déri Ildikó

6.       

Cs

176.

 

 

7.       

P

177.

Pünkösdi hagyományok a fejlesztő órákon 

Ady-napok, Kampány hét

Takács Erika

Papné K. Ildikó és a 11. évfolyam

8.       

Szo

-

 

 

9.       

V

-

 

 

10.   

H

178.

PÜNKÖSD

 

11.   

K

178.

Ady-napok, Kampány hét

Papné K. Ildikó és a 11. évfolyam

12.   

Sze

179.

Ady-napok, Kampány hét

Idegen nyelvi mérés adatainak elküldése a Hivatal részére

Eredmények közzététele a honlapon

Papné K. Ildikó és a 11. évfolyam

 

Déri Ildikó

13.   

Cs

180.

Ady-napok, Kampány hét

14.30 Év végi osztályozó értekezlet

Papné K. Ildikó és a 11. évfolyam

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes és az osztályfőnökök

14.   

P

-

7.    Tanítás nélküli munkanap – DÖK-nap

Papné K. Ildikó és a 11. évfolyam

15.   

Szo

-

 

 

16.   

V

-

 

 

17.   

H

-

Június 17–28.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

Déri Ildikó

18.   

K

-

 

 

19.   

Sze

-

Munkaközösségi beszámolók leadási határideje

Mk vezetők

20.   

Cs

-

8.00 – 12.00 Beiratkozás a középfokú iskolákba

Cseh Tamás Attila

21.   

P

-

8.00 Tanévzáró ünnepély

Cseh Tamás Attila

22.   

Szo

-

 

 

23.   

V

-

 

 

24.   

H

-

 

 

25.   

K

-

 

 

26.   

Sze

-

 

 

27.   

Cs

-

 

 

28.   

P

-

 

 

29.   

Szo

-

 

 

30.   

V

-

 

 

JÚLIUS

1.       

H

-

Tanévzáró értekezlet

Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

 

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (ADY_ESEMENYNAPTAR_2018-19.pdf)Gimnázium eseménynaptár 18/19-es tanév 741 kB

2017/18-as tanév

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2018. szeptember 14. péntek Megjelent: 2017. szeptember 19. kedd

 2017/18-as tanév eseménynaptár gimnáziumi és kollégiumi bontásban!
 (Jobboldali navigáció sávból indítható!)

Bővebben...

2016/17-es tanév

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2017. április 12. szerda Megjelent: 2016. szeptember 27. kedd

 

Eseménynaptár
(2016/17-es tanév)

 

Dátum

Időpont

                 Esemény

Augusztus 31.

8.30

Tanévnyitó értekezlet

Munka és tűzvédelmi oktatás

 

 

 

Szeptember 1.

8:00

Tanévnyitó ünnepély

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

 

 

 

Szeptember 5-ig

 

Jelentkezés az őszi érettségi és szakmai vizsgákra

 

 

 

Szeptember 5.

 

Munkaközösségi munkatervek leadási határideje

 

 

 

Szeptember 6.

 

Munkaértekezlet

 

 

 

Szeptember 12.

 

A pályakövetés adatainak összegyűjtése és leadása

Felelős: A 2015/ 2016-es tanév végzős osztályfőnökei

 

 

 

Szeptember 16.

16:30

Összevont szülői értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

 

17:00

Szülői értekezlet

Felelősök: Osztályfőnökök

 

 

 

 

18.30

SNI, BTM szülői értekezlet

 

 

 

 

18:30

Értekezlet a szülői közösség képviselői számára

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

Szeptember 23.

 

OKTV jelentkezések leadási határideje

 

 

 

Szeptember 29.

14:30

Gólyaavató

Felelős: bejövő és végzős évfolyamok és osztályfőnökeik

 

 

 

Szeptember 30.

 

Tanmenetek leadásának határideje

 

 

 

Október 3 – November 30.

 

Beiskolázási kampány

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Október 5 – 9.

 

Határtalanul pályázat

Székelyudvarhelyi iskolásokkal közös programok

 

 

 

Október 6.

 

Megemlékezés az aradi vértanukról osztálykeretben

 

 

 

Október 10 – 14.

 

A diákigazgató választás kampányhete

 

 

 

Október 11.

14:00

Az október 23-i forradalommal kapcsolatos színházi előadás a művelődési házban

 

 

 

Október 14 – November 25.

 

Őszi érettségi vizsgaidőszak

 

 

 

 

Október 15.

 

A felvételi központnak küldeni a tanulmányi területek belső kódjait

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Október 15.

8:00 -14:00

Diáknap, diákigazgató választás

Felelős: ballagtató, végzős évfolyamok, osztályfőnökeik és a DÖK munkáját segítő tanár

 

 

 

Október 20.

 

A felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozása

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Október 20.

 

Felvételi tájékoztatók feltöltése a KIR-be

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Október 23.

 

Október 23-i városi ünnepély

Felelős: 10.B, 10.H

 

 

 

Október 24.

 8:00

Október 23-i iskolai ünnepély

Felelős: 10.B, 10.H

 

 

 

Október 29.

(szombat)

9:00

Pályaválasztási nyílt nap

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Október 29-November 6.

 

Őszi szünet

 

 

 

November 8.

16:30

Fogadóóra

 

 

 

November 18.

 

Batyus bál (szülők-nevelők bálja)

Felelős: Papné Kigyósi Ildikó

     

 December 7.

(szerda)

 11:00

Pályaválasztási nyílt nap

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

December 14 – 21.

 

Adventi-hét rendezvényei

 

 

 

December 15.

 

Jelentkezés szakmai vizsgákra

Felelős: Szakács Ibolya

     

December 20.

 

 Tehetséggála

     

 December 21.

 

Karácsonyi ünnepség

Felelős: 8.H

 

 

 

December 22– Január 2.

 

Téli szünet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Január 19.

14:00

Félévi osztályozó értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és az osztályfőnökök 

 

 

 

Január 20.

 

Első félév vége

 

 

Magyar Kultúra Napja.

Felelős: Humán munkaközösség

 

 

 

Január 27-ig

 

A munkaközösségi beszámolók leadása

 

 

 

Január 27-ig 

 

Félévi értesítő kiosztása.

Felelős: Osztályfőnökök

 

 

 

Január 27

 

Tanítás nélküli munkanap

 

16:00

 Szalagavató

 

 

 

Január 31.

14:30

Félévi értekezlet

 

 

 

Február 3.

17:00

Szülői értekezlet.

Felelős: Osztályfőnökök

Téma: A féléves munka értékelése

 

 

 

Február 8 – 28.

 

  Szakmai vizsgaidőszak

 

 

 

Február 15.

 

Jelentkezés az érettségire, szakmai vizsgákra

 

 

A felvételi jelentkezési lapok továbbítása

Felelős: 12. évf. osztályfőnökök

 

 

Február 15 – 26.

 

OKJ képzések beiskolázási kampánya (Marcali, Barcs, Csurgó, Fonyód, Szőcsénypuszta)

 

 

 

Február 24.

 

Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól

Felelős: Osztályfőnökök

     

 Február 28.

 

 Farsang

     

Március 6 – 10.

 

Pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete

Felelős: 

 

 

 

Március 10.

 

Az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánossá tétele

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

Március 14.

 

Március 15-i (iskolai) ünnepély

Felelős: 9.C

 

 

 

Március 16.

 

Megnyílik az érettségi előkészítőkre történő jelentkezés rendszere

 

 

 

Március 30.

 

Gépész szakgimnazisták tanulmányi kirándulása

Budapest, Becomold

 

 

 

Április 3 – 28.

 

OKJ képzések beiskolázási kampánya

 

 

 

Április 3 – 7.

 

Digitális témahét

Felelős:

 

 

 

Április 7.

 

A végleges felvételi jegyzék megküldése a Felvételi Központnak

Felelős: Horváth Attila

 

 

 

Április 10 – 11.

 

Idegen nyelv osztályozó vizsgák.

Felelős: Horváth Attila

 

 

 

Április 13-18.

 

Tavaszi szünet

 

 

 

Április 15.

 

Érettségi előkészítőkre történő jelentkezés határideje

 

 

 

Április 16.

 

Holokauszt emléknap (megemlékezés osztályfőnöki órán)

Felelősök: osztályfőnökök

 

 

 

Április 19.

 

Egyeztetett felvételi jegyzék érkezik a Felvételi Központtól

 

 

 

Április 21.

 

Szakmák éjszakája

     

Április 24.

 

Informatika osztályozó vizsga

 

 

 

Április 25.

 

Évi rendes diákközgyűlés

Felelős: Papné Kigyósi Ildikó

 

 

 

Április 26.

 

A felvételi értesítések kiküldése

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes és iskolatitkár

 

 

 

Április 26.

 18:00  Tehetséggála
     

Május 4.

 

Végzős évfolyamok utolsó tanítási napja

 

 

 

Május 4.

14:30

Végzős osztályok osztályozó értekezlete

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és a végzős osztályfőnökök

 

 

 

Május 6.

10:00

Ballagás

Felelős: Hauptman Henrik, 11.A, 11.H, 11.B osztályok és osztályfőnökeik

 

 

 

Május 8 – 26.

 

Közép-és emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Május 8 – 10.

 

Érettségi szünet

 

 

 

Május 15. – június 30.

 

Szakmai vizsgák

 

 

 

Május 17.

 

Idegen nyelvi mérés a nyolcadik osztályban

Felelős: Horváth Attila igazgatóhelyettes

 

 

 

Május 24.

 

Kompetencia mérés eredményeinek elemzési határideje

Felelősök: matematika és magyar nyelv és irodalom tanárok

 

 

 

Június 2.

 

Tanítás nélküli munkanap

Iskolai pedagógusnap

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

 Június 6.

 

 Nemzeti Összetartozás Napja

A „Határtalanul” pályázat keretében

Felelős: 10.C

 

 

 

Június 8 – 15.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

 

 

 

Június 12 – 15.

 

Ady-napok Projekt: Tanulási életutak óvodától a felsőoktatásig

Életpályamodellek

 

 

 

Június 14.

 

Év végi osztályozó értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és az osztályfőnökök

 

 

 

Június

15. (csütörtök)

 

Utolsó tanítási nap

 

 

 

Június 16.

11 óra

Bizonyítványok leadási határideje

 

 

 

Június 19.

 

Munkaközösségi beszámolók leadási határideje

 

 

 

Június 19 – 20.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.B)

 

 

 

 

Június 20.

8:00

Tanévzáró ünnepély

Felelős: Hauptman Henrik

 

 

 

Június 21 – 22.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.C)

 

 

 

Június 22 – 24.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.D)

 

 

 

Június 23.

8:00

Beiratkozás

 

 

 

Június 26 – 27.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.A)

 

 

 

Június 27 – 28.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (Előrehozott)

 

 

 

Június 28 – 29.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.H)

 

 

 

Június 30.

8:00

Tanévzáró értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

Cisco Hálózati Akadémia

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2017. április 19. szerda Megjelent: 2017. április 19. szerda

Bemutatkozik a Cisco Hálózati Akadémia

A Cisco Hálózati Akadémia (Cisco Networking Academy) 1997-es alapítása után 1999-ben kezdte meg működését Magyarországon. Célja az általános hálózati informatikai ismeretek és azon belül a Cisco technológiai tudás minél szélesebb körű terjesztése az oktatás minden szintjén és formájában (közoktatás, szakképzés, felnőttképzés és felsőoktatás valamint iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli nappali képzés és távoktatás).  Az akadémiai tananyagok teljes mértékben összhangban vannak a 2013 szeptemberében bevezetett új OKJ és szakképzési kerettantervek követelményeivel.

A NetAcad néven is emlegetett Cisco Hálózati Akadémia önkéntes alapon szerveződő közösség. Tagjai azok az oktatási intézmények és non-profit szervezetek, amelyek arra vállalkoznak, hogy a Cisco által kifejlesztett elektronikus tananyagokat egységes eLearning környezetben, saját oktatási rendszerükbe integrálva oktatják, az iparágban használt legújabb hálózati eszközök felhasználásával.Intézményünk 2016-ban csatlakozott a Cisco Hálózati Akadémiához.
A tananyag szerves részét képezi a kerettantervnek, melynek értelmében a 9-13. évfolyamokon zajlik az oktatás.

Milyen előnyöket nyújt a Cisco Hálózati Akadémia?

Az akadémiai program legfőbb értékei  az elektronikus oktatási tananyagok.

A Cisco Hálózati Akadémiák által használt számos tananyag közül iskolánkban az alábbiak oktatása zajlik:

  • 9. évfolyam: Információtechnológiai alapok tantárgy – IT Essentials tananyag

A most bevezetett új OKJ-ban a 9. évfolyam* tantárgyai között szereplő 10815-12 modul mindkét tantárgya - az információtechnológiai alapok és az információtechnológiai gyakorlat – a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított IT Essentials tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.

  • 10-12. évfolyam: Hálózati ismeretek I. tantárgy – CCNA tananyag

Az akadémiai rendszer másik fontos tananyaga a CCNA, melynek első két szemesztere teljes egészében megfeleltethető a 10-12. évfolyamon* tanítandó hálózati ismeretek I. nevű tantárgynak.

  • 13. évfolyam, informatikai rendszergazda szakma: Hálózati ismeretek II. tantárgy – CCNA tananyag

A rendszergazdák hálózati ismeretek II. nevű tantárgya a 13. évfolyamon* a CCNA harmadik és negyedik szemesztere segítségével tanítható.

Kétéves szakképzés keretén belül 13-14. évfolyamon az alábbiak szerint alakul az oktatás:

  • 13. évfolyam: Információtechnológiai alapok, Hálózati ismeretek I. tantárgy
  • 14. évfolyam: Hálózati ismeretek II. tantárgy

 

A fenti tananyagok segítségével olyan ismereteket tudunk nyújtani diákjaink, hallgatóink számára, ami egyébként az oktatási piacon csak sok százezer forintos tanfolyamokon szerezhető meg.

 

Az akadémiai oktatásról bővebben a magyarországi képviselet hivatalos weboldalán tájékozódhat!

http://netacad.hu/ciscohalozatiakademia

http://netacad.hu/okj

 

2015/16-os tanév

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2016. június 09. csütörtök Megjelent: 2015. szeptember 08. kedd

 

Eseménynaptár 2015-2016

 

Dátum

Időpont

               Esemény

 

 

 

2015

 

 

Augusztus 31.

9.00

Tanévnyitó értekezlet

Szeptember 1.

8:00

Tanévnyitó ünnepély

 

 

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes

 

 

 

Szeptember 1.

11.00

Bejövő osztályok szintfelmérése

 

 

Munka és tűzvédelmi oktatás

 

 

 

 

 

Szeptember 7- ig

 

Jelentkezés az őszi érettségi vizsgákra

 

 

 

Szeptember 7.

 

Munkaközösségi munkatervek leadási határideje

 

 

 

Szeptember 8.

 

Munkaértekezlet

 

 

 

Szeptember 11.

 

A pályakövetés adatainak összegyűjtése és leadása

 

 

Felelős: A 2014 / 2015-es tanév végzős osztályfőnökei

 

 

 

Szeptember 14.

 

Tanmenetek leadásának határideje

Szeptember 17.

 14:00-16:00

Kádár Annamária mesepszichológus előadása a diákok részére

Szeptember 18.

16:30

Összevont szülői értekezlet

 

 

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

17:00

Szülői értekezlet

 

 

Felelősök: Osztályfőnökök

 

18.30

SNI, BTM szülői értekezlet

 

18:30

Értekezlet a szülői közösség képviselői számára

 

 

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

Szeptember 18.

 

OKTV jelentkezések leadási határideje

 

 

 

Szeptember 22.

 

Az Iskolatanács ülése

 

 

 

Október 1 – November 30.

 

Beiskolázási kampány

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és Horváth Attila igh.

 

 

 

Október 6.

 

Megemlékezés az aradi vértanúkról

 

 

osztálykeretben

 

 

 

Október 12.

 

Pályaválasztási szülői értekezlet a Bárdos Lajos Ált. Iskolában

 

 

 

Október 9– November 20.

 

Őszi érettségi vizsgaidőszak

 

 

 

 

Október 15.

 

A felvételi központnak küldeni a tanulmányi területek belső kódjait

Felelős: Horváth Attila igh

 

 

 

Október 21.

8:00

Október 23-i (iskolai) ünnepély.
Felelős: Diczku Dénesné, Stettner Zoltán

 

 

Tanítás nélküli munkanap

Kádár Annamária mesepszichológus által tartott tréning a tantestület számára

Október 23-November 1.

 

Őszi szünet

 

 

 

 

 

Október 20.

 

Felvételi tájékoztatók feltöltése a KIR-be

Felelős: Horváth Attila igh.

Október 23.

 

Városi ünnepség

November 09-13.

 

A diákigazgató választás kampányhete

 

 

 

November 10.

16:30

Fogadóóra

 

 

 

November 12.

14:30

Gólyaavató

Felelős: bejövő és végzős évfolyamok és osztályfőnökeik

 

 

 

November 13.

8:00 -14:00

Diáknap, diákigazgató választás

Felelős: ballagtató, végzős évfolyamok, osztályfőnökeik és a DÖK munkáját segítő tanár

 

 

 

November 13.

 

Batyus bál (szülők-nevelők bálja)

November 21.

 

Pályaválasztási nyílt nap

 

     

December 4.

 

Virtuózok koncert

 

 

 

December 14-18

 

Adventi-hét rendezvényei

 

 

 

 December 18.

 

Karácsonyi ünnepség   Felelős:

 

 

 

December 18.– Január 3.

 

Téli szünet

 

 

 

 

 

 

Január 9.

(Szombat)

9:00

Pályaválasztási nyílt nap

Felelős: Horváth Attila igh.

 

 

 

Január 22.

 

Első félév vége

 

14:00

Félévi osztályozó értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és az osztályfőnökök 

 

 

 

Január 30. (szombat)

16:00

Szalagavató

Felelős: Hauptman Henrik igh, 11.C, 11.B, 11.D, 11.H   osztályok és osztályfőnökeik

 

 

 

Január 22.

 

Magyar Kultúra Napja. Felelős: Humán munkaközösség.

 

 

Osztályfőnöki értékelő lapok elkészítése.

 

 

 

Január 29-ig

 

A munkaközösségi beszámolók leadása

 

 

 

Január 29-ig 

 

Félévi értesítő kiosztása. Felelős: Osztályfőnökök

 

 

 

Február 2.

14:30

Félévi értekezlet

 

 

 

Február 5.

17:00

Szülői értekezlet. Felelős: Osztályfőnökök

 

 

Téma: A féléves munka értékelése

 

 

 

Február 15.

 

Jelentkezés az érettségire, OKJ képzésekre

 

 

A felvételi jelentkezési lapok továbbítása

 

 

Felelős: 12-13. évf. osztályfőnökök

 

 

 

Február 15-26.

 

OKJ képzések beiskolázási kampánya (Marcali, Barcs, Csurgó, Fonyód, Szőcsénypuszta)

 

 

 

Február 25.

 

Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól

 

 

Felelős: Osztályfőnökök

 

 

 

Március 9.

 

Az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánossá tétele

 

 

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

 

 

 

Március 11.

 

Március 15-i (iskolai) ünnepély

 

 

Felelősök:

 

 

 

Március 15.

 

Megnyílik az érettségi előkészítőkre történő jelentkezés rendszere

 

 

 

Március 22-23.

 

Ady-napok

 

 

 

Március 24-29.

 

Tavaszi szünet

 

 

 

Április 8.

 

A végleges felvételi jegyzék megküldése a Felvételi Központnak. Felelős: Horváth Attila.

 

 

 

Április 8-30.

 

OKJ képzések beiskolázási kampánya

 

 

 

Április 12.

 

Évi rendes diákközgyűlés. Felelős: Papné Kigyósi Ildikó

 

 

 

Április 12.

16:30

Fogadóóra

 

 

 

Április 15.

 

Érettségi előkészítőkre történő jelentkezés határideje

 

 

 

Április 15-30.

 

Osztályozó vizsgák. Felelős: Horváth Attila

 

 

 

Április 16.

 

Holokauszt emléknap

 

 

 

Április 19.

 

Egyeztetett felvételi jegyzék érkezik a Felvételi

 

 

Központtól

 

 

 

Április 26.

 

A felvételi értesítések kiküldése

 

 

Felelős: Horváth Attila igh. és iskolatitkár

 

 

 

Április 28.

 14:30

Végzős osztályok osztályozó értekezlete

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és a végzős osztályfőnökök

Április 29.

 

Végzős évfolyamok utolsó tanítási napja

 

 

 

Április 30.

10:00

Ballagás

Felelős: Hauptman Henrik 11.C, 11.B, 11.D, 11.H osztályok és osztályfőnökeik

 

 

 

Május 2-24.

 

Közép-és emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák

 

 

Felelős: Horváth Attila igh.

 

 

 

Május 2-4.

 

Érettségi szünet

 

 

 

Május 18..

 

Idegen nyelvi mérés a nyolcadik osztályban

 

 

Felelős: Horváth Attila igh.

 

 

 

Május 30.

 

Kompetencia mérés eredményeinek elemzési határideje

 

 

 

Június 1-től

 

Szóbeli szakmai vizsgák

 

 

 

Június 2 – 9.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

 

 

 

Június 3.

 

Iskolai pedagógusnap

     

Június 3.

 

Összetartozás Napja
Felelős: Palicskáné Cseresnyés Katalin

 

 

 

Június 15. (szerda)

 

Utolsó tanítási nap   iskolán kívüli programmal

 

14:30

Év végi osztályozó értekezlet

 

 

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató és az

 

 

osztályfőnökök

 

 

 

Június 13-15.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.D)

 

Június 15-17.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.B)

 

 

 

Június 16-17.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (Előrehozott)

 

 

 

Június 20.

8:00

Tanévzáró ünnepély. Felelős: Hauptman Henrik

 

 

 

Június 20-22.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (12.H)

 

 

 

Június 22-24.

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga (13.A)

Június 24.

8:00

Beiratkozás

 

 

 

Június 27.

8:00

Tanévzáró értekezlet

Felelős: Dr. Büttnerné Bódi Ágnes igazgató

       

 

 

Videók

Kategória: Tartalom
Módosítás: 2017. március 09. csütörtök Megjelent: 2017. március 09. csütörtök

Hamarosan! :)

Kollégium

Kollégiumunk a 2007/08-as tanévtől teljesen megújulva várja a diákokat és a kedves vendégeket. A felújított épületben 2-4 ágyas szobákban történik az elhelyezés, külön fiú és külön lány szinten. Minden szobához külön-külön fürdőszoba, wc tartozik, lehetőség van internet és kábel tv csatlakozásra. Szintenként tanulószoba, teakonyha és mosóhelyiség található. Az intézmény saját konyhával rendelkezik, mely napi háromszori étkezést biztosít.

Bővebben...